Choć typów urody istnieje nieskończenie wiele i choć"kobieta zmienną jest", wyróżnić można 4 podstawowe: WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. Każdemu z nich przyporządkowuje się najbardziej pasujące kolory makijażu czy ubioru dobrane tak by ze swej urody wydobyć to co najlepsze.
I tak jeśli jesteś WIOSNĄ:
Twoja cera jest blada, o brzoskwiniowym lub lekko złocistym odcieniu, często się czerwieni. Jeśli masz piegi to są one złote. Opalasz się łatwo, na brązowo.
Masz od niebieskiego po zielony odcień oczu, rzadziej brązowe.
Włosy: jasne, żółtawe, miodowe, ciepłe o rudawym lub brązowym połysku
Jeśli jesteś LATEM:
Cerę masz porcelanową lub oliwkową, gładką z naczynkami. Jeśli piegi to szare. Opaleniznę zdobędziesz łatwo ale o o chłodnym oliwkowym odcieniu.
Oczy o szarym odcieniu, brązowe lub niebieskie, nigdy ciepłe ( oczywiście odnośnie koloru:))
Choć w dzieciństwie byłaś blondynką, Twoje włosy zmieniły odcień na popielaty, mogą być brązowe jednakże o popielatym połysku
Jesteś JESIENIĄ jeśli:
Twoja cera jest jasna i gładka o barwie kości słoniowej lub brzoskwiniowa i intensywnie złocisto-beżowa. Źle się opalasz, na czerwono.
Oczy masz brązowe, złote lub zielone. Mogą być tez błękitne lub stalowo-szare.
Jesteś blondynką lub czerwoną blondynką. Twoje włosy mogą być również rude lub brązowe ale zawsze o ciepłym złotym połysku.
ZIMA
ma cerę porcelanową, transparentną, rzadko się rumieni, ciężko się opala.
Oczy są ciemne: ciemnobrązowe, zielone, ciemnoniebieskie, orzechowe.
Włosy blond odpadają, Twój kolor włosów to czarny, bądź ciemny o granatowym lub szarym połysku
I jak to się ma do Waszych typów urody?
Mi pasowałaby jesień gdyby nie ta opalenizna. Opalam się łatwo i szybko. Lato i zima odpadają, zostaje mi wiosna, choć włosy mam ciemne...Pamiętajmy jednak, że nie ma typowych jesieni, ani wiosen, w końcu mieliśmy przykład ostatnio, w maju padał intensywnie ŚNIEG! ...:)